Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne Mieszkania + powstaną w...

kos 17:24 16 listopada 2017
flickr.com/Eric Haglund/CC BY-SA 2.0
W bliskim sąsiedztwie dawnej granicy między gminami, które dziś tworzą Zieloną Górę, powstanie 100 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. 16 listopada 2017 r. miasto Zielona Góra, Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Krajowy Zasób Nieruchomości podpisały list intencyjny w sprawie realizacji programu Mieszkanie Plus.

Wstępna koncepcja zagospodarowania terenu przewiduje powstanie na działkach przy ulicy ul. Suwalskiej o pow. 13 498 m2 czterech budynków wielorodzinnych o powierzchni około 5 000 m2, z urządzonym terenem zielonym oraz parkingami nadziemnymi i placem zabaw. W budynkach może znaleźć się w 4 kondygnacjach nadziemnych ok. 100 mieszkań o powierzchni od ok. 25 do 78 m2.

– Zielona Góra zaproponowała rzetelny plan powstania mieszkań i wysoką jakość zagospodarowania terenu. Jesteśmy otwarci na projekty, które mają wysokie walory urbanistyczne – podkreślił wiceminister Tomasz Żuchowski.

Cztery budynki powstaną w dobrze skomunikowanej części miasta. Do najbliższej szkoły, przedszkola, posterunku policji oraz urzędu pocztowego będzie około 800 metrów, natomiast najbliższy przystanek autobusowy i sklep znajduje się w odległości około 250 metrów. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców zostanie przeznaczonych 150 zewnętrznych miejsc postojowych. Średni metraż lokali wyniesie ponad 40 m2, największą część w strukturze będą stanowiły mieszkania przeznaczone dla rodzin wielodzietnych.

Miasto Zielona Góra zaproponowało interesujące podejście do zagospodarowania terenu. Mieszkania będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, niższymi niż rynkowe, dostępnymi dla rodzin na lokalnym rynku mieszkaniowym.

– Zdecydowaliśmy się na współpracę z Krajowym Zasobem Nieruchomości, bo liczymy na to, że mieszkania z programu Mieszkanie Plus powstaną w Zielonej Górze jako jedne z pierwszych – mówił prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.

Na koniec 2016 r. na liście uprawnionych i zakwalifikowanych przez Społeczną Komisję Mieszkaniową do otrzymania mieszkania z komunalnych zasobów było ponad 450 rodzin. Czas oczekiwania na mieszkania to kilka lat (od 6 do 10 lat). Lista oczekujących nie obejmuje obowiązku realizacji wyroków eksmisyjnych.

Inwestycje w ramach programu Mieszkanie Plus są realizowane na zasadach rynkowych. Mieszkania, które powstaną we wskazanych przez gminy lokalizacjach, będą się charakteryzować umiarkowanymi czynszami, niższymi niż rynkowe, dostępnymi dla rodzin na lokalnym rynku mieszkaniowym.

 

Źródło: ministerstwo infrastruktury

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze