Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne duże programy społeczne rządu? Premier Szydło: 500+ to dopiero początek

kg 21:05 2 kwietnia 2016
FLICKR/KPRM/PUBLIC DOMAIN
– Nie powiem o szczegółach, ale będzie to np. duży program mieszkaniowy dotyczący zarówno kredytów jak i tanich mieszkań. Chodzi o to by przy współudziale państwa, rodziny o średnich dochodach miały szanse na zdobycie mieszkania. "500+" to dopiero początek różnych propozycji, które będziemy przygotowywali i proponowali. Musimy stworzyć modę na demografię, na rodzinę, na dzietność - powiedziała premier Beata Szydło w programie "Prezydenci i Premierzy" w Polsat News.

Premier Szydło opowiadała w Polsat News o programie "500+". Według szefowej rządu pieniądze na jego realizację są zabezpieczone. – Teraz jest ten newralgiczny moment – przyznawanie decyzji. Myśmy dali na ten pierwszy moment złożenia wniosków w tym roku trzy miesiące. To jest bardzo długi czas.  Ale sądzę, że te wnioski spłyną dużo wcześniej, sądząc choćby z tego, jakie jest zainteresowanie. Jadąc do studia otrzymałam informację, że w tej chwili jest ponad 125 tys. wniosków złożonych online – powiedziała.

Cel: mieszkania

Prezes Rady Ministrów potwierdziła również, że rząd pracuje nad kolejnymi dużymi programami społecznymi. Premier Szydło zdradziła, że będzie on dotyczyć kwestii mieszkaniowej. – Nie powiem o szczegółach, ale będzie to np. duży program mieszkaniowy dotyczący zarówno kredytów jak i tanich mieszkań. Chodzi o to by przy współudziale państwa, rodziny o średnich dochodach miały szanse na zdobycie mieszkania – dodała.

"Tusk powinien stanąć po stronie polskiego państwa"

Szefowa rządu przyznała także, że jest zawiedziona postawą przewodniczącego RE Donalda Tuska. Według niej tylko David Cameron i Viktor Orban stanęli w obronie Polski. Jak dodała, Tusk miał okazję, żeby rzetelnie przedstawić sytuację w Polsce na forum UE, ale tego nie wykorzystał. – Martin Schulz pozwalał sobie na bezczelne, agresywne, nieeleganckie wypowiedzi pod adresem Polski. Donald Tusk nie zareagował, odsunął się, patrzył na Schulza tak, jakby się trochę przed nim cofał, gdy ten robił swoją tyradę i atakował. (...) Tusk jest Polakiem i powinien stanąć po stronie polskiego państwa. Ale to pokazało, jakie jest podejście Donalda Tuska – oceniła.

Źródło: polsatnews.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze