Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolarstwo: Słynny Paris-Roubaix odwołany. Wyścig po bruku nie odbędzie się w 2020 roku

DZ 14:45 9 października 2020
Paris-Roubaixwikimedia
Słynny kolarski klasyk po bruku Paryż-Roubaix został odwołany z powodu koronawirusa - poinformowali w piątek organizatorzy zawodów. Kolejna edycja wyścigu, nazywanego “Piekłem Północy", ma się odbyć 11 kwietnia 2021 roku.

Pierwotnie 118. w historii wyścig Paryż-Roubaix był planowany 12 kwietnia 2020, ale ze względu na pandemię jego termin przesunięto na 25 października. Po anulowaniu listopadowego Tour of Guangxi w Chinach, francuski klasyk - z udziałem, m.in. byłego mistrza świata Michała Kwiatkowskiego - miał kończyć cykl World Tour.

W piątek oficjalnie podano, że prestiżowy wyścig w tym roku nie dojdzie do skutku. Powodem są kolejne obostrzenia związane z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Między innymi region Hauts-de-France, gdzie znajduje się Roubaix, ze stolicą w Lille, znalazł się w najwyższej strefie zagrożenia.

W 2020 roku w cieszącym się wielką renomą Paryż-Roubaix, jednym z pięciu "monumentów kolarstwa", po raz pierwszy rywalizować miały kobiety.

W ubiegłorocznej edycji triumfował Belg Philippe Gilbert.

Paris-Roubaix, czyli "Piekło Północy"

Rozgrywany od 1896 roku Paryż-Roubaix nie bez powodu jest nazywany "Piekłem Północy".

Na trasie jest kilkadziesiąt odcinków "kocich łbów" w miasteczkach i wśród polnych dróg północno-wschodniej Francji. Zawodnicy startują na specjalnych rowerach z mniej sztywną ramą, ze wzmocnionymi łańcuchami i kołami, z niedopompowanymi oponami. 

Smarują się specjalnymi maściami chroniącymi przy upadkach. Gdy pada, a wiosną deszcz często towarzyszy kolarzom, dojeżdżają do mety potwornie umorusani. Finisz znajduje się na betonowym torze kolarskim w Roubaix, miasteczku na granicy Francji z Belgią.

Źródło: rmf24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze