Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolaboracja Polski z gestapo czyli (nowoczesna) historia

am 19:57 22 lutego 2018
tvp.info
Paulina Hennig-Kloska w programie "Minęła 8" w TVP Info rzuciła oskarżenie wobec żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Wprost stwierdziła, że ci współpracowali z gestapo. – Dla mnie jest to nie tyle zdrada, co czysta głupota i próba usilnego podlizania się tym, którzy atakują Polskę. To jest ośmieszenie i upokorzenie Polski - tak słowa rzeczniczki Nowoczesnej skomentował poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski, w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Rzeczniczka Nowoczesnej posunęła się do skandalicznego oszczerstwa, twierdząc że: " były oddziały NSZ, które współpracowały z gestapo".

 

Poseł Kukiz'15 Tomasz Rzymkowski wyraził oburzenie zachowaniem poseł Hennig-Kloski.

 

– Nowoczesna słowami swojej rzecznik wpisuje się w retorykę szkalowania i atakowania Polski w najbardziej newralgicznym momencie. Mamy wojnę propagandową, mamy olbrzymią falę manipulacji, kłamstwa i oczerniania Polski i nagle Nowoczesna wyjmuje wrogi sztandar i krzyczy "my też nienawidzimy Polski i Polaków" – mówił w rozmowie z niezalezna.pl.

Jasno podkreślił, że przypisywanie polskim żołnierzom kolaboracji z gestapo to skandal.

– Próba przypisywania kolaboracji i współpracy jest absolutnym kłamstwem. Niech pokażą "naukowcy" z Nowoczesnej jakiekolwiek ślady dokumentów niemieckich czy amerykańskich. Amerykanie zaraz po tym jak spotkali Brygadę Świętokrzyską Narodowych Sił Zbrojnych, od razu badali, czy ta formacja nie współpracowała z Niemcami. I jednoznacznie stwierdzili, że nie. To była formacja, która walczyła z Niemcami i która walczyła z Sowietami – mówił.

– Dla mnie jest to nie tyle zdrada, co czysta głupota i próba usilnego podlizania się tym wszystkim, którzy atakują Polskę, bo liczą ci państwo, że będą lokajami. To jest ośmieszenie i upokorzenie Polski, sprowadzenie jej do parteru. Nie zdają sobie sprawy ze słów, które wypowiadają i tego jak bardzo szkodzą Polsce – podsumował poseł Rzymkowski.

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze