Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kobieta została policjantką mimo kryminalnej przeszłości. W Szwecji siedziała za przemyt narkotyków

AR 16:20 17 lutego 2021
Kobieta nie jest już policjantką.flickr.com
W gorzowskiej komendzie miejskiej policji została przyjęta kobieta, która przemycała narkotyki. Policja wskazała, że podczas jej rekrutacji w Krajowym Rejestrze Karnym nie było o tym informacji. Kobieta nie jest już policjantką.

Kobieta dostała się do policji, mimo że była wcześniej skazana w Szwecji za przemyt ponad stu kilogramów narkotyków i odbyła tam karę więzienia.

- W procesie rekrutacji do policji sprawdzana jest miedzy innymi karalność kandydata w Krajowym Rejestrze Karnym. Wobec tej kobiety także zostało przeprowadzone takie sprawdzenie, w wyniku którego okazało się, że nie figuruje ona w rejestrze karnym. Postępowanie rekrutacyjne zostało przeprowadzone kompletnie, w związku z powyższym, nie możemy tu mówić o jakimkolwiek uchybieniu osób odpowiedzialnych za proces rekrutacji do policji - tłumaczy mł. asp. Mateusz Sławek z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W wydanym oświadczeniu lubuska policja przekazała, że w procesie rekrutacji do policji sprawdzana jest m.in. karalność kandydata w Krajowym Rejestrze Karnym.

Policjantka została zwolniona ze służby w policji w środę, 17 lutego br.

Źródło: gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze