Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kluby piłkarskie obniżą zarobki zawodników z powodu epidemii koronawirusa

M.N. 19:02 25 marca 2020
pixabay.com
Piłkarze Wisły Kraków zadeklarowali, że w związku z pandemią koronawirusa, która spowodowała m.in. zawieszenie rozgrywek ekstraklasy, są gotowi na działania mające uchronić klub przed utratą płynności finansowej. Wcześniej na podobne kroki zdecydował się Śląsk Wrocław.

Pod oświadczeniem opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej „Białej Gwiazdy” podpisali się: kapitan zespołu Jakub Błaszczykowski i trener Artur Skowronek. 

„Wisła Kraków jest dla nas, tak samo jak dla setek tysięcy kibiców, czymś więcej niż tylko miejscem pracy. Pokazaliśmy to zaangażowaniem na boisku, podnosząc się wspólnie ze strefy spadkowej, pokażemy to również poza boiskiem, ponosząc solidarnie część kosztów ogarniającego nas kryzysu” – napisano. 

Poinformowano, że „zarówno drużyna, jak i sztab szkoleniowy wyrażają gotowość do uczestnictwa w programie oszczędnościowym w zakresie ustalonym z władzami klubu i władzami polskiej piłki”. „Biała Gwiazda” jest drugim klubem ekstraklasy, którego piłkarze wyrazili zgodę na obniżkę zarobków.

Wcześniej podobną deklarację złożyli gracze Śląska Wrocław. Drużyna poinformowała, że w związku z pandemią koronawirusa częściowo zostaną zmniejszone wynagrodzenia zawodników. Klub z Dolnego Śląska jest pierwszym w Polsce, którego gracze zgodzili się na taki krok. 

 

 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze