Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kiedy poznamy skład rządu po rekonstrukcji? Sasin: pierwsza poważna runda rozmów za nami

AN 9:49 7 września 2020
minister Jacek SasinTV Republika
- W mediach pojawia się bardzo wiele różnych informacji dotyczących składu nowego rządu, ale on jeszcze nie jest zdecydowany. Pierwsza poważna runda rozmów za nami, w tym tygodniu te rozmowy będą kontynuowane - powiedział w poniedziałek na antenie Programu 1 Polskiego Radia wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych.

Od kilku miesięcy media spekulują kiedy nastąpi rekonstrukcja rządu zapowiedziana przez Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS zapowiadał, że nastąpi to jesienią.

Jacek Sasin zapytany w rozmowie z Programem 1 Polskiego Radia, czy po rekonstrukcji stanie na czele  m "superresortu" obejmującego nie tylko aktywa państwowe, ale także infrastrukturę, odpowiedział, że rozmowy nadal trwają.

- W żadnym wypadku nie mogę potwierdzić w tej chwili tego typu spekulacji prasowych. Zresztą w mediach pojawia się bardzo wiele informacji różnych, dotyczących składu nowego rządu, ale on jeszcze nie jest zdecydowany - mówił Jacek Sasin.

- To połączenie byłoby o tyle naturalne, że skupiałoby w jednym resorcie całość państwowych inwestycji. A inwestycje w tej chwili, to jest coś, co jest nam niezwykle potrzebne. W polskich realiach wielkie inwestycje, to inwestycje realizowane przez państwo, czy przez podmioty publiczne, przede wszystkim spółki skarbu państwa. W zdecydowanej większości te spółki są inwestorami - zaznaczył.

– Nic nie jest przesądzone, te rozmowy trwają. Pierwsza runda, taka poważna, za nami. W tym tygodniu te rozmowy będą kontynuowane. Jak wielokrotnie zapowiadaliśmy, ta rekonstrukcja odbędzie się na przełomie września i października, czy raczej na początku października - dodał polityk.

 

Źródło: PR 24

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze