Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

KE: Ważne oświadczenie ws. rosyjskich kłamstw historycznych wobec Polski

A.N 15:34 16 stycznia 2020
pixabay
Komisja Europejska potępiła tezy dotyczące polskiej odpowiedzialności za II wojnę światową, jakie formułuje Moskwa. – Komisja nie będzie tolerować tych ataków na Polskę i jest w pełni solidarna narodem polskim – podkreśliła wiceprzewodnicząca KE Vera Jourova.

W ostatnim czasie miały miejsce skandaliczne wypowiedzi rosyjskich oficjeli, w których Polska została obarczona odpowiedzialnością za wybuch II wojny światowej oraz kolaborację z III Rzeszą. Od kilku tygodni Kreml podejmuje działania, mające na celu szerzenie kłamstw historycznych na temat Polski.

W sprawie stanowisko zajęła Komisja Europejska, która poparła stronę polską i jednoznacznie skrytykowała rosyjskie władze za próbę fałszowania historii.

– Komisja Europejska odrzuca wszelkie fałszywe roszczenia i próby wypaczenia historii II wojny światowej lub prezentowania jej ofiar, takich jak Polska, jako sprawców – podkreśliła wiceprzewodnicząca KE Vera Jourova.

Zapewniła także o pełnej solidarności z Polską. Podkreśliła, że ataki jakich dopuszcza się Rosja są niedopuszczalne i stanowią poważne zagrożenie dla demokracji.

  

Źródło: telegraph.co.uk/media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze