Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kardynał Müller: niektóre środowiska chcą wykorzystać pandemię do stłumienia Kościoła

A.N. 11:15 24 maja 2020
Flickr
W rozmowie z katolicką stacją telewizyjną EWTN kardynał Müller ostrzegał przed instrumentalnym wykorzystywaniem pandemii, która niektórym środowiskom służy za oręż do walki z Kościołem.

– Bezpieczeństwo życia to niejedyna wartość. Mamy także wartości duchowe. Nie możemy całkowicie odizolować całej populacji. W naszym życiu doświadczamy innych chorób i innych niebezpieczeństw. Nie możemy całkowicie zamykać się w naszych domach – zauważył były prefekt Kongregacji Nauki Wiary w wywiadzie dla stacji telewizyjnej EWTN.

– Nie możemy zawężać ludzkiej egzystencji, także w wymiarze  materialistycznym, tak jakbyśmy byli zdolni do zbudowania raju na Ziemi – wskazywał kard.

Niemiecki  kardynał jest jednym z sygnatariuszy głośnego „Apelu do Kościoła i świata”, który został ogłoszony na początku maja.  Treść apelu wywołała liczne komentarze. 

Wówczas hierarcha mówił o tym, że duchowni „muszą mówić przeciwko instrumentalizowaniu tego wirusa, tego wielkiego światowego kryzysu przez niektóre państwa dyktatorskie czy też przez inne grupy ideologiczne, które chcą skorzystać z okazji, aby stłumić Kościół i załamać jego życie sakramentalne”.

Jak podkreślił kard. Müller pasterze są zobowiązani do dawania świadectwa prawdy i przypominanie o szerszej perspektywie wiary i zbawienia.

 

Źródło: EWTN/Life Site News

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze