Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Karczewski: Mądra polityka prorodzinna jest kwestią racji stanu

kg 11:47 12 lutego 2016
Marszałek Senatu Stanisław KarczewskiTelewizja Republika
– To przede wszystkim radość i satysfakcja dla polskich rodzin. Polska na 224 sklasyfikowane kraje znajduje się na 216 miejscu w statystykach dzietności. To bardzo źle, czeka nas kryzys demograficzny. To pierwszy krok, ale wielki krok, aby ten proces poprawić (…) mądra polityka prorodzinna jest kwestia racji stanu każdego narodu – powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek Senatu przypomniał, że program "Rodzina 500+" został przyjęty w obecnej formie przez kongres programowy PiS-u już w 2014 roku.

– PO zarzuca temu projektowi, że nie dotyczy każdego dziecka. Ten program był pokazywany w takiej postaci od 2014 roku. PO miała czas, miała 8 lat na podobny plan, ale tego nie zrobiła. Dzisiaj hojnie przeznacza pieniądze – powiedział Karczewski.

Marszałek zapowiedział także, że Senat będzie obradować do godziny 22, a jeśli dzisiaj ustawa nie zostanie uchwalona, to izba wyższa wznowi obrady jutro rano. Jak dodał, prace Senatu są dobrze zorganizowane.

– Chcemy, aby samorządy dobrze się do tego przygotowały. Mogą się zorganizować, dlatego też szybka decyzja, żeby procedować dzisiaj. Chcieliśmy przyspieszyć prace nad tym projektem, żeby mogły się samorządy przygotować – stwierdził.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze