Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kania o manewrach wojsk rosyjskich i białoruskich: to odpowiedź na sankcje, które zostały nałożone przez kraje nadbałtyckie

ASy 17:11 2 września 2020
Ogłoszenie terminów jest tu także nieprzypadkowe – zbiegło się zaraz po ogłoszeniu sankcji nałożonych na BiałoruśPixabay
- Jesteśmy świadkami miękkiej aneksji Białorusi przez Rosję. Putin od samego rozpadu Związku Radzieckiego ma marzenia i ambicje o wielkiej, imperialnej Rosji – powiedziała naszemu portalowi Dorota Kania.

Chodzi o wspólne manewry wojskowe, jakie zainicjowała strona białoruska i rosyjska w ramach ćwiczeń „Słowiańskiego Braterstwa 2020”.

- Teraz Aleksandr Łukaszenka ma ogromne kłopoty na Białorusi, ponieważ Białorusini nie chcą uznać sfałszowanych wyborów. Zwrócił się więc do Putina o pomoc. Wspólne manewry Putina i Łukaszenki mają na celu zastraszyć Białoruską społeczność, ale oprócz tego, te oba kraje chcą pokazać, że są mocą i jednością – wskazała.

- Już sama nazwa: „Słowiańskie Braterstwo” pokazuje, że chcą określić się, jako kraje sojusznicze.

Ogłoszenie terminów jest tu także nieprzypadkowe – zbiegło się zaraz po ogłoszeniu sankcji nałożonych na Białoruś.

Oprócz Białorusi i Rosji do ćwiczeń mają dołączyć także wojska serbskie.

Dziennikarka zauważyła, że Unia Europejska jest bardzo aktywna, jeśli chodzi o wykazywanie agenturalnej działalności Rosji i „jej szkodliwej działalności”.

- Myślę tu o Annie Fotydze, która w swoich raportach udowadnia faktyczną, także agenturalną działalność Władimira Putina.

Na koniec rozmowy z naszym portalem Dorota Kania podkreśliła, że manewry to „odpowiedź na sankcje, które zostały nałożone na Białoruś przez kraje nadbałtyckie”.

Źródło: Portal TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze