Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kandydat PiS-u na prezydenta Gdańska nie ma złudzeń: Wszelkie działania prezydenta Adamowicza są motywowane wyłącznie politycznie

am 8:15 13 sierpnia 2018
Telewizja Republika
Gościem red. Ilony Januszewskiej w porannym programie Telewizji Republika był kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński. – Uważam, że to decyzja skandaliczna. Z rozmów, które tutaj odbywam, większość mieszkańców Gdańska ma podobne odczucia – mówił o postawie prezydenta Adamowicza, który wyraża niechęć wobec obecności Wojska Polskiego na uroczystościach na Westerplatte.

– Na Westerplatte ginęli Polscy żołnierze. Odczytywanie apelu musi odbyć się przy delegaturze Wojska Polskiego. Wszelkie działania prezydenta Adamowicza są motywowane wyłącznie politycznie. Prowadząc jakąś wojnę z rządem, sięgnie po każde rozwiązanie. To już nie jest kwestia smaku, a elementarna uczciwość wobec Gdańszczan jak i wszystkich Polaków – rozpoczął.

– Pan Adamowicz zrobi wszystko, aby antagonizować polskie społeczeństwo. Dziś widzimy, że nie ma granic, których by nie przekroczył. Również  za czasów Platformy Obywatelskiej, to zawsze wojsko przewodziło tym uroczystościom – tłumaczył Płażyński.

– Uważam, że to decyzja skandaliczna. Z rozmów, które tutaj odbywam, większość mieszkańców Gdańska ma podobne odczucia. Jestem w szoku, że w  tak instrumentalny sposób można  wykorzystywać naszą polską historię.  Kto mieczem wojuje, od miecza ginie. Jestem przekonany, że pan  Adamowicz poniesie  konsekwencje swoich działań – mówił.

– Alternatywa w postaci Jarosława Wałęsy  w istocie nie niesie za sobą  żadnych zmian. Członkowie Platformy  widzą co się dzieje; dostrzegają  przewrotne tłumaczenia ws. majątku. Żona pana prezydenta podtrzymuje,  że dziadkowie przywieźli po  wojnie stosy złota co miało być  początkiem El Dorado rodziny Adamowiczów. Nikt już  w to nie  wierzy – podsumował kandydat Prawa  i Sprawiedliwości na prezydenta Gdańska.

"Brak Wojska Polskiego na uroczystości na Westerplatte to skandal"

– Brak Wojska Polskiego na uroczystości na Westerplatte to skandal, sytuacja nie do pomyślenia. Żądam od prezydenta Gdańska zmiany tej decyzji, nie wyobrażam sobie, żeby 1 września na Westerplatte nie było Wojska Polskiego – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– To decyzja skandaliczna. Przypominam, że Gdańsk to część Rzeczypospolitej Polskiej, a prezydent miasta nie ma prawa do jego zawłaszczania – odniósł się minister do niezaproszenia wojska na uroczystości rocznicy wybuchu II wojny światowej na Westerplatte.

– Żądam od prezydenta Gdańska zmiany tej decyzji – mówił.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze