Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kandydaci opozycji wyraźnie przegrywają z Andrzejem Dudą

PR 9:16 14 listopada 2019
Telewizja Republika
Po ok. 28 proc. - tyle głosów w I turze wyborów prezydenckich otrzymaliby dziś zarówno Małgorzata Kidawa-Błońska, jak i Rafał Trzaskowski. Oboje wyraźnie przegrywają z Andrzejem Dudą. Badanie wskazuje również, że trzeci w opozycyjnej stawce kandydatów jest Władysław Kosiniak-Kamysz - wynika z sondażu IBRiS "Dziennika Gazety Prawnej" i radia RMF FM.

Według sondażu kandydaci koalicji wyraźnie przegrywają z Andrzejem Dudą (PiS), który w starciu z Małgorzatą Kidawą-Błońską dostałby 41,3 proc. głosów, a z Rafałem Trzaskowskim - 43,3 proc. głosów. 

Trzeci w stawce Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), w rywalizacji z Małgorzatą Kidawą-Błońską dostałby 10,5 proc. głosów, a z Rafałem Trzaskowskim - 7,7 proc. głosów.

IBRiS w sondażu zapytał także o szanse dwojga spośród polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy wymieniani są jako potencjalni pretendenci do stanowiska głowy państwa. Ich szanse są podobne.

Poglądy respondentów na temat wyłaniania kandydatów okazały się mocno zróżnicowane. Prawie 24 proc. uznało, że każdy komitet powinien wystawić własnego kandydata, a zdecydowanie za wystawieniem wspólnego kandydata opozycji opowiedziało się 19,3 proc. Aż 28 proc. wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

 

Czytaj także:

Płużański o "nieścisłościach historycznych" Netflixa: to plaga, która od wielu lat się ciągnie. Premier zabrał głos, bo to poważna sprawa

Źródło: RMF FM

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze