Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaleta: Polska jest równorzędnym partnerem w Unii Europejskiej

A.N 8:17 30 stycznia 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Aleksandra Wierzejskiego w poranku Telewizji Republika był poseł Piotr Kaleta z PiS.

Piotr Kaleta odniósł się do zmian w kierownictwie Platformy Obywatelskiej, której nowym przewodniczącym został Borys Budka.

– W PO nic się nie zmienia. Nie będzie nowego otwarcia. To takie strachy na lachy. Proponowałbym szklankę zimnej wody na początek i merytoryczne działania na rzecz naszego kraju. Merytoryczna opozycja jest nam bardzo potrzebna. – powiedział poseł.

Skomentował także wizytę w Polsce wiceszefowej Komisji Europejskiej Very Jourowej oraz do prób ingerencji w reformę sądownictwa.

– Trzeba pamiętać, że Polska jest równoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Za takiego się uważa i za takiego uważają nasz kraj europejscy partnerzy. Nikt nie będzie nam dyktował, że w Polsce jest łamana demokracja czy konstytucja. – zaznaczył.

– To, że są obszary, które należy zmienić to jest konieczność. – dodał.

Jak zauważył Prawo i Sprawiedliwość cieszy dużym poparciem społecznych, pomimo ataków opozycji.

– W tej retoryce, której używają nasi oponenci polityczni, powiedziano już wszystko. Była mowa faszystowskich metodach, były porównania do komunizmu, Korei Północnej, czy Białorusi. Nic nie jest mnie w stanie zdziwić. – stwierdził.

– Mamy ogromny doping społeczny. Działamy na rzecz dobra Polaków. Nie będzie normalnego kraju, jeśli nie zrobimy porządku w obszarze sądownictwa. – dodał.

Polityk, w kontekście finalizacji umów dotyczących samolotów F-35, zaznaczył również, że jedną z najważniejszych kwestii jest inwestowanie w bezpieczeństwo i obronność.

– Rosja ma wiele powodów do tego, żeby nas atakować. Polska wybija się na niezależność w obszarze dostaw gazu i bezpieczeństwa. W obszarze gospodarczym może też bardzo wiele się dziać. – wskazywał.

– Bezpieczeństwo Polaków jest najważniejszą kwestią. Powinien pochylać się nad tym każdy poprzedni i kolejny rząd. Nasi oponenci powinni to zrozumieć. – podkreślił Kaleta.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze