Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaleta: Każdy parlamentarzysta powinien bronić najsłabszych i bezbronnych. Takie są dzieci chore

ar 8:14 14 kwietnia 2021
Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideoPixabay.com/@PublicDomainPictures
Gośćmi programu „Potrójnego espresso” byli: poseł PiS Piotr Kaleta, poseł Nowej Lewicy Andrzej Szejna oraz poseł KO Paweł Poncyliusz. Temat rozmowy dotyczył kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich.

Piotr Kaleta twierdzi, że demokracja jest jedna.

- Każdy parlamentarzysta powinien bronić najsłabszych i bezbronnych, a takie są dzieci chore. RPO wybiera Sejm za zgodą Senatu, wiec mamy do czynienia z klinczem. Demokracja jest jedna, nie dodajemy do niej przymiotników. Komuna może wyjść z Polski, ale nie wyjdzie z człowieka - stwierdził poseł PiS.

Z kolei Andrzej Szejna uważa, że Konstytucja to tylko kawałek papieru.

- To jest demokracja parlamentarna. Wróblewski to człowiek, który doprowadził do tego, aby przed Trybunałem Konstytucyjnym zawisła sprawa ustawy aborcyjnej. Konstytucja to tylko kawałek papieru, który PIS wygina, jak chce. My mamy przygotowaną ustawę, która szybko wysprząta sytuacje upolitycznienia sądów - oznajmił poseł Nowej Lewicy.

Zdaniem Pawła Poncyliusza Bartłomiej Wróblewski ma duże kompetencje, żeby być RPO.

- Znamy się razem z Bartłomiejem Wróblewskim, spotkaliśmy się ostatnio na rozmowę. Ma on kompetencje, by być RPO, na pewno większe niż poprzedni kandydat. Zaznaczał, że chce być rzecznikiem wszystkich. Tu mamy twardą politykę i musimy patrzeć szeroko - powiedział poseł KO.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze