Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński odznaczony Orderem Odrodzenia Polski

kg 16:08 28 stycznia 2016
Bogusław KaczyńskiWWW.BOGUSLAW-KACZYNSKI.PL
Prezydent Andrzej Duda, w uznaniu wybitnych zasług dla kultury narodowej oraz osiągnięcia w popularyzowaniu muzyki klasycznej, za pracę dziennikarską i publicystyczną, uhonorował pośmiertnie Bogusława Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Podczas uroczystości pogrzebowych Bogusława Kaczyńskiego odczytano list prezydenta Dudy.

– Nieczęsto pojawiają się ludzie tak bardzo rozmiłowani w sztuce, że ich uczucie udziela się innym, dodaje sił w osobistych poszukiwaniach tego co szlachetne, autentyczne, wartościowe. Bogusław Kaczyński, autor niezapomnianych audycji telewizyjnych i radiowych, książek i artykułów, był bezgranicznie oddany muzyce oraz promowaniu kultury wysokiej – napisał prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że Bogusław Kaczyński zapisał się w dziejach współczesnej kultury polskiej jako jej animator, uznany muzykolog i krytyk.

Wśród wielu przyznanych Mu nagród i odznaczeń znalazł się Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Order Uśmiechu oraz wielokrotne laury w plebiscytach popularności. Jestem zaszczycony mogąc zwieńczyć tę listę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski – będącym wyrazem uznania za wybitne zasługi dla kultury narodowej oraz osiągnięcia w popularyzowaniu muzyki klasycznej, za pracę dziennikarską i publicystyczną. Myślę, że ostatnie pożegnanie Bogusława Kaczyńskiego jest okazją, by przypomnieć tę wzniosłą, norwidowską frazę: Bo piękno na to jest, by zachwycało // Do pracy – praca, by się zmartwychwstało – czytamy w liście.

Źródło: prezydent.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze