Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński o expose Morawieckiego: "przed Polską otworzyło się okno możliwości uzyskania europejskiego poziomu życia"

sm 13:23 19 listopada 2019
fot. Telewizja Republika
Wysłuchaliśmy wystąpienia, które przedstawia spójną koncepcję naszej przyszłości; przed Polską otworzyło się okno możliwości uzyskania europejskiego poziomu życia - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował w sejmowej debacie wtorkowe expose premiera Mateusza Morawieckiego.

"Wysłuchaliśmy wystąpienia długiego, pełnego faktów, liczb, lapidarnych sformułowań, różnych wątków, ale jednocześnie wystąpienia, które przedstawia spójną koncepcję naszej przyszłości" - mówił Kaczyński.

 

"Przed Polską otworzyło się okno możliwości uzyskania tego, co naszemu społeczeństwu, narodowi się należy to znaczy europejskiego poziomu życia" - dodał.

 

Kaczyński ocenił, że obecne zmiany w światowej gospodarce uchylają dotychczasowe prawa ekonomiczne, co - jak dodał - otwiera przed Polską nowe możliwości.

 

Prezes PiS mówił, że ideały są siłą napędzającą wielkie zmiany i sukcesy, zaś pustka aksjologiczna to zniszczenie. "Oczywiste jest także, że w tym wypadku chodzi o ideały polskie, a wśród tych ideałów na pierwszym miejscu z całą pewnością jest wolność" - dodał. Inną ważną wartością - mówił Kaczyński - jest zaufanie, które bierze się ze spełnionych obietnic. "PiS swoje obietnice spełniło i w tej sposób uzyskało zaufanie, i można powiedzieć odnowiło demokrację. To też jest warunek powodzenia tego wielkiego planu" - podkreślił.

 

Zdaniem prezesa PiS, centralną wartością i podstawą organizacji naszego społeczeństwa jest jednak polska rodzina. "Rodzina rozumiana tradycyjnie, rodzina, która przybiera formy związku kobiety i mężczyzny. I w żadnym wypadku nie można przyjąć - o czym mówił premier - że marginalne zjawiska mają stanowić normę" - zaznaczył Kaczyński.

 

"To jest fundament całej tej konstrukcji, która ma służyć sukcesom w najbliższych latach i dziesięcioleciach. Ale ma służyć także ciągłości polskiego narodu i polskiego państwa. Ta ciągłość jest dla nas - tego nie ukrywamy - czymś fundamentalnie ważnym. Możemy odnaleźć się w tym na nowo kształtującym się świecie tylko jako silne państwo, wsparte o zaufanie silnego narodu, jako państwo, które jest narzędziem narodu do realizacji wielkich przedsięwzięć, ale także do uchylania różnego rodzaju zagrożeń" - wskazał prezes PiS.

 

Kaczyński mówił, że państwo - choć ma wiele funkcji - jest przede wszystkim organizacją bezpieczeństwa: bezpieczeństwa w sferze międzynarodowej, bezpieczeństwa jednostki, bezpieczeństwa socjalnego, bezpieczeństwa gospodarczego, czy bezpieczeństwa, które "jest skierowane ku temu, by samo państwo nie było zagrożeniem dla obywateli i grup społecznych"

Źródło: Media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze