Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczyński na Jasnej Górze: Nie ma Polski bez Kościoła

zm 18:11 12 lipca 2015
wybierzpis.org.pl
– Nie ma w Polsce innej nauki moralnej niż ta, którą głosi Kościół (…) Nie ma Polski bez Kościoła – mówił Jarosław Kaczyński podczas 24. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Na początku swojego wystąpienia, Jarosław Kaczyński podziękował arcybiskupowi metropolicie szczecińsko-kamieńskiemu Andrzejowi Dziędze, który w wygłoszonej podczas mszy homilii podkreślił potrzebę okazywania sprzeciwu wobec "złego prawa", odnosząc się w ten sposób m.in. do konwencji o przemocy w rodzinie oraz ustawy ws. in vitro. – Polska czekała na te słowa – mówił Kaczyński, dziękując duchownemu. – Chciałbym podziękować, za to, że przedstawił on w sposób jednoznaczny i zdecydowany stanowisko kościoła – dodał.

Polskę trzeba kochać, trzeba dla niej działać

Jak podkreślił Kaczyński "Polskę trzeba kochać, trzeba kochać ją czynnie i dla niej działać, skutecznie, razem". – Trzeba działać pod tą wodzą, która jest niezawodna. Tu padły słowa o hetmance, o Matce Boskiej Królowej Polskiej, polskiej hetmance. Pod jej wodzą musimy prowadzić Polskę ku dobrej zmianie – mówił Kaczyński.

– Chciałem powiedzieć, że Ci którzy już zdobyli urzędy, które upoważniają do takiego prowadzenia, prezydent elekt i ci którzy o nie zabiegają, przede wszystkim kandydatka na premiera, pani Beata Szydło, to z całą pewnością nie są ludzie głusi, nie są głusi na głos Polaków, nie są głusi wobec tego wszystkiego, czego naucza Kościół i co jest fundamentem naszej wiary i co jest fundamentem polskości – stwierdził prezes PiS.

– Bo nie ma w Polsce innej nauki moralnej niż ta, którą głosi Kościół. I nawet gdyby ktoś miał wątpliwości, nawet gdyby ktoś nie wierzył, ale był polskim patriotą, to musi to przyjąć. Musi przyjąć, że nie ma Polski bez Kościoła, nie ma Polski bez tego fundamentu, który trwa od przeszło tysiąca lat – podsumował Kaczyński.

W pielgrzymce uczestniczyli m.in. Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Adam Kwiatkowski, Małgorzata Sadurska, Zbigniew Ziobro, Marek Jurek i Arkadiusz Mularczyk. W sumie podczas mszy na Jasnej Górze zgromadziło się ponad 100 tysięcy wiernych.

Źródło: 300polityka.pl, TVN24

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze