Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczmarczyk o specustawie ws. koronawirusa: była konieczna; daje realne narzędzia walki

M.N. 8:24 4 marca 2020
Telewizja Republika
Specustawa ws. koronawirusa daje realne narzędzia by skutecznie przygotowywać kraj do walki z wirusem - powiedział na antenie Telewizji republika Norbert Kaczmarczyk, poseł PiS.

– Ustawa była konieczna, aby dobezpieczyć obywateli – powiedział na antenie Telewizji Republika Kaczmarczyk pytany o specustawę ws. koronawirusa.

Zaznaczył, że ta ustawa daje realne narzędzia walki.

Uchwalona w poniedziałek wieczorem ustawa, będąca przedłożeniem rządowym, przewiduje m.in. możliwość wprowadzenia zdalnej pracy w czasie kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego; wypłatę zasiłków za czas zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków; wydawanie poleceń przez wojewodę organom administracji; wyłączenia przepisów prawa budowlanego czy ustawy o zamówieniach publicznych. Na jej mocy żołnierze służby czynnej będą mogli wykonywać dodatkowe zadania; uproszczone ma zostać przekazywanie asortymentu przez Agencję Rezerw Materiałowych.

– W tej chwili mamy kampanię wyborczą, wszyscy pracują na rzecz swoich kandydatów i opozycja chce niestety wywołać kryzys, dlatego oskarża się Zjednoczoną Prawicę o ukrywanie koronawirusa – mówił Kaczmarczyk.

Podkreślił, że polskie państwo jest przygotowane na tego wirusa.

My nie zgadzamy się na narzucanie nam określonych liczb uchodźców. My staramy się pomagać na miejscu - stwierdził Kaczmarczyk  odnosząc się do ewentualnego kryzysu migracyjnego. 

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze