Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kaczmarczyk: kadra medyczna rzeczywiście jest problemem. To jest kłopot III RP

ar 8:50 16 marca 2021
Zachęcamy do obejrzenia całego materiału wideopexels.com/@CedricFauntleroy
W porannym programie "Potrójne Espresso" Norbert Kaczmarczyk, poseł Solidarnej Polski, Grzegorz Napieralski, poseł KO oraz Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji dyskutowali m.in. na temat szpitali tymczasowych.

Dobromir Sośnierz uważa, że szpitale tymczasowe były zbędnym wydatkiem, ponieważ Polska nie ma tak dużej kadry medycznej.

- Niektóre decyzje rządu budzą zdumienie np. takie jak budowanie szpitali w miejscach, gdzie one już są i czekają tylko na otwarcie. Pewnie ktoś miał na tym zarobić. Wydaje się być to bardzo prawdopodobne - stwierdził.

- Wiele decyzji było nieczytelnych. Nie jest problemem ilość łóżek tylko ilość kadry. Łóżka są, tylko lekarzy nie ma - powiedział poseł Solidarnej Polski.

Z kolei Norbert Kaczmarczyk odniósł się do tematu szczepień w całej UE oraz zaznaczył, że problem w kadrach lekarskich "to jest kłopot III RP".

- Unie Europejska nie staje na wysokości zadania, jeśli chodzi o szczepienia. Polska jest wyżej w szczepieniach niż Niemcy czy Dania - stwierdził polityk.

- Kadra rzeczywiście jest problemem, ale to jest kłopot III RP. Ludzie, którzy mieli talent, nie mogli się przebić. Cały czas są braki. Również pielęgniarek jest za mało - tłumaczył.

Głos w tej sprawie zabrał także Grzegorz Napieralski.

- Chciałbym, żeby studia medyczne podejmowały osoby zdolne, które później będą nas leczyć i ratować.

- Były pytania również od posłów czy szpitale tymczasowe nie są za drogie - dodał poseł.

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze