Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Już dzisiaj dojdzie do rekonstrukcji rządów! Kto może zastąpić nowych europosłów?

AS 7:51 4 czerwca 2019
Telewizja Republika
Elżbieta Witek szefem MSWiA, Marian Banaś za minister finansów Teresę Czerwińską, Jacek Sasin w randze wicepremiera - to jeden z możliwych scenariuszy. O godzinie 10.30 prezydent Andrzej Duda dokona zmian w składzie Rady Ministrów.

Rekonstrukcja rządu jest konieczna, ponieważ kilkoro z dotychczasowych ministrów zostało wybranych do Parlamentu Europejskiego. Niewykluczone, że zmiany będą jednak większe. W poniedziałek po południu wpłynął do Kancelarii Prezydenta wniosek premiera o przeprowadzenie zmian.

- Jesteśmy przygotowani, mamy wybraną godną reprezentację nowych ministrów - powiedziała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Zaznaczyła, że w Prawie i Sprawiedliwości "nie ma zawodników rezerwowych", a ci, którzy sprawdzili się w dotychczasowej pracy przejmują teraz płynnie obowiązki ministrów wyjeżdżających do Brukseli.

Z rządu odejdą wicepremier Beata Szydło, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister edukacji Anna Zalewska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska oraz Beata Kempa, zajmująca się w rządzie pomocą humanitarną. Funkcje w rządzie na mandaty europosłów zamienią też wiceministrowie: Patryk Jaki, Grzegorz Tobiszowski oraz Andżelika Możdżanowska. Mandat eurodeputowanej uzyskała także rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze