Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

JP Morgan oficjalnie w Polsce! Zatrudni w Warszawie ponad 3 tys pracowników

J.P 10:30 26 września 2017
Twitter.com
Decyzja o ulokowaniu w Polsce jednej z siedzib JP Morgan, największego pod względem kapitalizacji banku na świecie, to dowód zaufania do naszej gospodarki - ocenił we wtorek wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Wicepremier Mateusz Morawiecki wyraził nadzieję, że otwarcie w Polsce oddziału J.P. Morgan, jednego z największych banków świata, korzystnie wpłynie na warszawską giełdę i zwiększy jeszcze wzrost gospodarczy. Minister finansów i rozwoju na zorganizowanej Warszawie wspólnej konferencji prasowej z dyrektorem zarządzającym J.P. Morgan Stevem Cohenem oficjalnie potwierdził otwarcie oddziału.

- To największy pod względem kapitalizacji bank na świecie. To dowód zaufania do naszej gospodarki i dowód na to, jak dużą nadzieję pokładają największe instytucje finansowe w rozwój gospodarczy naszego kraju - powiedział Morawiecki na konferencji prasowej w Warszawie.

 - Dzisiaj to dla nas ważny dzień, kiedy ten hub bankowy się umacnia, kiedy Polska pokazuje swój lwi pazur kompetencji w zakresie bardzo wielu funkcji typowo back-office, ale też coraz bardziej związanych z project managementem, różnych ciekawych funkcji operacyjnych, biznesowych dla dużych, bardzo dużych przedsiębiorstw - powiedział Morawiecki.

 Minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki, mówiąc o nadziejach wiązanych z J.P. Morgan, nawiązał do uczczenia na nowojorskiej giełdzie pamięci założyciela banku Johna Pierponta Morgana. - Mam nadzieję, że nasza giełda, warszawska, przyjście J.P. Morgana uhonoruje kolejnymi paroma miesiącami hossy i wszyscy będziemy bardzo tutaj mogli obserwować wzrost różnego rodzaju spółek - powiedział Mateusz Morawiecki.

Źródło: Telewizja Republika, IAR, polskieradio.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze