Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jourova ws. głosowania korespondencyjnego: Niepokoję się o wolne i uczciwe wybory w Polsce

A.N. 9:04 8 kwietnia 2020
Wikimedia
Niepokoję się o wolne i uczciwe wybory i jakość głosowania – powiedziała w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Vera Jourova, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej.

W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej " wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Vera Jourova odniosła się do przyjęcia przez Sejm projektu PiS o głosowaniu korespondencyjnym w wyborach prezydenckich. 

– Bardzo uważnie śledziłam ten proces. Niepokoję się o wolne i uczciwe wybory i jakość głosowania, o legalność i konstytucyjność takich wyborów. Gdybym była obywatelem Polski, to chciałabym wiedzieć, jak dokładnie będzie się odbywało głosowanie, bo przecież odbędzie się już niedługo – zaznacza  wiceszefowa KE. 

Wskazała również, że Rada Europy zarekomendowała, by nie dokonywać znaczących zmian w kodeksie wyborczym w roku poprzedzającym ich termin. Według niej Polska jako członek tej organizacji powinna wziąć do pod uwagę.

Podkreśliła również, że KE nie zapomina o polskiej reformie sądownictwa. Zapowiedziała, że Bruksela wkrótce zareaguje na ustawę o postępowaniach dyscyplinarnych wobec sędziów.

Źródło: Rzeczpospolita

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze