Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest oświadczenie MSWiA ws. działań Policji: Zastosowane środki porządkowe były adekwatne

M.N. 14:07 17 maja 2020
/ zdjęcie ilustracyjne / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Policja zatrzymała ponad 380 osób i 150 osób ukarała mandatami - poinformował rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak, odnosząc się do wczorajszego tzw. strajku przedsiębiorców. Do sądów trafi 220 wniosków o ukaranie, a do sanepidu notatki o łamaniu obostrzeń antywirusowych. Głos w tej sprawie zabrało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Publikujemy treść oświadczenia:

"W związku z działaniami Policji w dniu 16 maja br. w Warszawie, oświadczam, że podstawowym zadaniem państwowym Policji jest egzekwowanie obowiązującego prawa. Wprowadzony zakaz zgromadzeń́ publicznych wynika z zagrożeń́ epidemicznych, a nie z chęci ograniczania praw obywatelskich.

Policja ochrania uczestników legalnych zgromadzeń niezależnie od ich poglądów politycznych. W okresie pełnienia przeze mnie funkcji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, zasada ta była w pełni respektowana, czego dowodzi chociażby przebieg niedawnej kampanii wyborczej do parlamentu. Tak będzie również̇ w przyszłości, kiedy ograniczenia związane z zagrożeniami epidemicznymi zostaną̨ zniesione.

Przypominam, że nadal obowiązują̨ ograniczenia dotyczące gromadzenia się, a także przepisy sanitarne takie jak obowiązek zachowania odpowiedniej odległości pomiędzy osobami oraz obowiązek noszenia maseczek. Rygory te mają chronić́ wszystkich obywateli przed rozwojem zagrażającej zdrowiu i życiu ludzkiej epidemii.

Próba złamania tych zasad w dniu wczorajszym w Warszawie spotkała się ze stanowczą reakcją Policji.

Jako Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oceniam działania Policji za w pełni profesjonalne i podjęte w ważnym interesie publicznym. Zastosowane środki porządkowe były adekwatne do zaistniałej sytuacji.

Jednocześnie wyrażam stanowczy sprzeciw wobec prób wykorzystywania nielegalnych zgromadzeń́ publicznych do realizacji swoich celów politycznych przez niektórych działaczy partii politycznych, w tym parlamentarzystów oraz osób kandydujących w wyborach prezydenckich. Atakowanie funkcjonariuszy Policji rzetelnie wykonujących swoje zadania jest niedopuszczalne i nieodpowiedzialne."

Mariusz Kamiński, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji

Źródło: MSWIA

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze