Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jest akt oskarżenia w sprawie kradzieży „Gęsiarki”

MD 11:47 3 stycznia 2017
Telewizja Republika
Prokuratura Okręgowa w Warszawie oskarżyła Jarosława G., byłego pracownika Kancelarii Prezydenta, o kradzież obrazu „Gęsiarka” z Pałacu Prezydenckiego. Akt oskarżenia trafił już do warszawskiego sądu.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Warszawie, do sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G., któremu zarzuca się popełnienie kradzieży obrazu „Gęsiarka” autorstwa Romana Kochanowskiego. Obraz został skradziony z Pałacu Prezydenckiego.

Śledztwo w sprawie kradzieży obrazy zostało wszczęte w październiku 2015 r. na podstawie zawiadomienia ze strony Kancelarii Prezydenta. „Gęsiarkę”, która powinna znajdować się w Pałacu Prezydenckim, ujawniono w czerwcu 2015 r. w jednym z warszawskich domów aukcyjnych. Po niezbędnych ekspertyzach obraz wrócił w czerwcu 2016 r. do Pałacu. Biegli powołani przez prokuraturę stwierdzili, że jest to dzieło o szczególnym znaczeniu dla kultury.

Brak obrazu w Pałacu stwierdzono podczas audytu przeprowadzonego przez pracowników kancelarii po objęciu fotelu prezydenta Polski przez Andrzeja Dudę. W toku śledztwa okazało się, że obraz do obrotu wprowadził były pracownik Kancelarii Prezydenta, Jarosław G. Potem postawiono mu jednak także zarzut kradzieży dzieła. Za zarzucane przestępstwa Jarosławowi G. grozi do 10 lat więzienia.

 

 

Źródło: warszawa.po.gov.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze