Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jedność Zjednoczonej Prawicy zagrożona? Bielan: To kompletna bzdura podawana przez media zaprzyjaźnione z opozycją

AS 21:20 21 października 2019
Telewizja Republika
– Pojawiają się takie wrzutki, że Jarosław Gowin miałby zostać premierem w jakimś rządzie opozycyjnym. To jest kompletna bzdura. Jedność nie jest zagrożona, odbyły się już spotkania Jarosława Gowina z Jarosławem Kaczyńskim i z panem premierem Mateuszem Morawieckim - powiedział w programie Telewizji Republika "W punkt" w rozmowie z Katarzyną Gójska europoseł Adam Bielan (Porozumienie).

– Kiedy rząd panie pośle? - zapytała redaktor Katarzyna Gójska.

– Pierwsze posiedzenie jest zwołane na 12 listopada, ale to jest pierwsze posiedzenie Sejmu, wybór marszałka, później jest desygnowanie premiera, a rząd zapewne na przełomie drugiej i trzeciej dekady listopada oficjalnie - mówił Adam Bielan. 

– Natomiast nic nie stoi na przeszkodzi, żeby już wcześniej, nawet przed pierwszym posiedzeniem Sejmu ujawnić nazwiska, jak tylko będzie porozumienie. Ja liczę na to, że to porozumienie będzie wcześniej - dodał. 

– Niemalże od ogłoszenia wyników wyborczych jesteśmy bombardowani informacjami o tym, do jakich dramatycznych wydarzeń dochodzi na zapleczu, tam na Nowogrodzkiej. Podobno porozumienie walczy bardzo mocno o wpływy, dodatkowo bije się też wpływy z Solidarną Polską i w tym wszystkim jeszcze Prawo i Sprawiedliwość, więc wydaje się, że tam dochodzi do jakichś straszliwych bitew - mówiła redaktor prowadząca. 

– Pani redaktor, polityka to jest sfera do której wchodzą ludzie ambitni, więc z całą pewnością jest wielu polityków, którzy po wyborach chcą awansować, czy chcących mieć większą wpływ na rzeczywistość, natomiast zdecydowana większość tych plotek, które pojawiały się w przestrzeni medialnej, to są informacje podawane przez naszą konkurencje, przez opozycje, przez zaprzyjaźnione z opozycją media, które liczą, że nas rozbiją, rozbiją jedność Zjednoczonej Prawicy - powiedział europoseł. 

– Pojawiają się takie wrzutki, że Jarosław Gowin miałby zostać premierem w jakimś rządzie opozycyjnym. To jest kompletna bzdura. Jedność nie jest zagrożona, odbyły się już spotkania Jarosława Gowina z Jarosławem Kaczyńskim i z panem premierem Mateuszem Morawieckim. Jarosław Kaczyński widział się w zeszłym tygodniu z ministrem Zbigniewem Ziobro. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jedność prawicy jest wartością bardzo ważną. Zjednoczona Prawica to jest najbardziej udany projekt w historii polskiej demokracji parlamentarnej. Od momentu powołania Zjednoczonej Prawicy w 2014 roku my wygramy w mniejszym lub większym stopniu wszystkie wybory i żaden polityk Zjednoczonej Prawicy, szczególnie po takim dobrym wyniku wyborczym, utrzymaliśmy samodzielną większość, niektórzy narzekają na ten wynik, ale przypomnę, ze już cztery lata temu, kiedy byliśmy pierwszym obozem, który samodzielnie uzyskał większość, to uznawano za cud - mówił.

– Oczywiście przyjdzie czas na sprawdzenie co nam się udało, a czego nam się nie udało, dlaczego wynik był nieco niższy od oczekiwań, ale dzisiaj powinniśmy się przede wszystkim cieszyć - dodał Adam Bielan. 

– Oczywiście po wyniku wyborów europejskich, gdzie przekroczyliśmy 45 procent, po sondażach, które w ostatnim tygodniu, dwóch dawały nam blisko 50 procent. Liczyłem, że troszeczkę poprawimy wynik z wyborów europejskich, natomiast uzyskaliśmy samodzielną większość. To jest olbrzymi sukces. Musimy się zastanowić, co zrobić, żeby zwiększyć mobilizacje naszych wyborców, bo ściana wschodnia, południowa Polska, ta frekwencja była bardzo wysoka wszędzie, ale wzrosty procentowe tam były niższe niż w Polsce zachodniej. Musimy z tego wyciągnąć wnioski  i oczywiście musimy wyciągnąć wnioski z tego, że w Senacie nie udało się zdobyć samodzielnej większości - podkreślił polityk. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze