Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Japonia apeluje do firm, by wyprowadziła swoją produkcje z Chin

Sm 14:48 10 kwietnia 2020
Japonia przeznaczy ponad 2,2 miliarda dolarów na pakiet pomocowy, aby zachęcić swoich producentów do przeniesienia produkcji z Chin w związku z rozpadem stosunków między sąsiadującymi krajami po pandemii koronawirusa.

Rekordowy plan stymulacyjny zapewnia japońskim producentom 2 miliardy dolarów na przeniesienie produkcji do swojego kraju i ponad 216 milionów dolarów dla firm przenoszących produkcję do innych panstw. Import z Chin, największego partnera handlowego Japonii, spadł w lutym o prawie 50 procent.

– Dokładamy wszelkich starań, aby wznowić rozwój gospodarczy - powiedział rzecznik chińskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Zhao Lijian podczas konferencji prasowej w Pekinie. – W tym procesie mamy nadzieję, że inne kraje zachowają się jak Chiny i podejmą odpowiednie środki, aby zapewnić światu płynny łańcuch dostaw – dodał.

Politycy w Japonii i Stanach Zjednoczonych obwinili Chiny za to, że nie zareagowały szybko w obliczu wybuchu epidemii koronawirusa i ukryły skalę zagrożenia. Pomimo ostatnich nieporozumień Japonia przekazała Chinom maski i sprzęt ochrony osobistej.

Wiecej >>>>

Źródło: Fpg24

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze