Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jakie powinny być priorytety Pierwszej Damy? Żona Hołowni: aborcja, antykoncepcja, edukacja seksualna, równość...

A.N. 15:30 29 maja 2020
Urszula Brzezińska-Hołownia/You Tube
Urszula Brzezińska-Hołownia udzieliła wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym przedstawiła jakie kwestie będą dla niej najważniejsze jeśli zostanie Pierwszą Damą. Wśród nich znalazła się aborcja, edukacja seksualna, antykoncepcja i równe płace dla kobiet i mężczyzn.

Urszula Brzezińska-Hołownia  udzieliła wywiadu dla Gazety Wyborczej, w którym przedstawiała jakim kwestiami będzie się zajmować, jeśli zostanie Pierwszą Damą. Według niej debata dotycząca sytuacji kobiet w Polsce nie powinna się zaczynać od od sprawy aborcji. Wcześniej należałoby się zająć się tematem edukacji seksualnej, dostępu do antykoncepcji i wyrównania płac.

"Jeśli miałabym być głosem kobiet, to po pierwsze zwróciłabym uwagę, że temat aborcji przykrywa inne obszary walki o ich prawa. Uważam, że mamy sporo do odrobienia w Polsce, zanim wypracujemy nowy kompromis dotyczący aborcji" – zauważyła. "To temat edukacji seksualnej, dostępu do antykoncepcji, równego podziału obowiązków domowych, wyrównania płac. Zaczynamy od końca, a powinniśmy dziś rozmawiać o podstawach równości". – powiedziała Brzezińska-Hołownia.

Mówiąc o kompromisie aborcyjnym zaznaczyła, że jest przeciwna zaostrzeniu obecnych rozwiązań.

Przedstawiła również swoje zdanie na temat ślubów jednopłciowych. Żona kandydata na prezydenta popiera związki partnerskie, ale małżeństwo postrzega tylko jako związek mężczyzny i kobiet

"To moje stanowisko, ale zdaję sobie sprawę, że pokolenie mojej córki będzie to już postrzegało inaczej" – przyznała.

Źródło: GW/wp.pl

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze