Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jak rozpoznać, że jest się chorym na odrę? "Objawy nie są charakterystyczne"

PR 8:31 7 listopada 2018
Telewizja Republika
Na temat zachorowań na odrę oraz szczepień, w studiu Telewizji Republika, mówiła minister Izabela Kucharska, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. - Dorośli ciężko przechodzą tę chorobę. Można nawet wylądować na OIOM-ie. Jedna osoba na tysiąc umiera – powiedizała Kucharska.

 

Minister przekazała na antenie Telewizji Republika, że odra jest chorobą szczególnie zaraźliwą.

- Odra jest spośród kilku innych chorób nazywana chorobą wieku dziecięcego. Stosunkowo łagodnie same dzieci przechodzą sam przebieg choroby, ale nie mówimy o powikłaniach, które mogą być tragiczne. Chorują nie tylko dzieci ale osoby z całej populacji – powiedziała.

Minister Kucharska powiedziała także, jak rozpoznać to, że jest się chorym na odrę.

- Trudno jest to rozpoznać, bo objawy nie są charakterystyczne, są jak grypa czy silne przeziębienie z wysoką gorączką. Później dopiero, rozwija się wysypka – powiedziała Kucharska.

Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego powiedziała, że szczególnie narażeni na odrę są obywatele Ukrainy, z powodu braku szczepień. Kucharska ostrzegła także, że odra jest bardzo groźną chorobą.

- Dorośli ciężko przechodzą tę chorobę. Można nawet wylądować na OIOM-ie. Jedna osoba na tysiąc umiera – powiedizała.

Minister Kucharska oznajmiła także, że mitem jest twierdzenie o tym że szczepionki nie są bezpieczne.

- To że szczepienia są niebezpieczne to mit, który nie jest nowym poglądem. Już po powstaniu szczepionek była ich krytyka. Teraz ten mit jest podsycany i rozpropagowany dzięki takim narzędziom jak internet. Szczepienia są jednym z najskuteczniejszym narzędzi. Same szczepionki są dobrze przebadane – powiedziała.

- Znajdujące się w szczepionkach związki pierwiastków jak etylortęć to nie jest pierwiastkowa rtęć. Ona w żaden sposób nie szkodzi i nie odkłada się w organizmie – oznajmiła.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze