Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jackiewicz zdradza szczegóły dotyczące likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa

lml 9:48 7 września 2016
flickr.com/Kancelaria Premiera/Public Domain Mark 1.0
– Przygotowałem dwie koncepcje, zgodnie z uchwałą rządu. W ciągu najbliższych dwóch tygodni będę je prezentował na posiedzeniu rządu. Decyzja ostateczna należy do Komitetu Rozwoju i do Rady Ministrów – mówił w "Sygnałach Dnia" na antenie Radiowej Jedynki minister Dawid Jackiewicz.

Dawid Jackiewicz w "Sygnałach Dnia" zapowiedział, że "w ciągu najbliższych dwóch tygodni" będzie prezentował na posiedzeniu rządu "koncepcję nowego podmiotu, który ma zastąpić likwidowany resort skarbu".

– Przygotowałem dwie koncepcje, zgodnie z uchwałą rządu. W ciągu najbliższych dwóch tygodni będę je prezentował na posiedzeniu rządu. Decyzja ostateczna należy do Komitetu Rozwoju i do Rady Ministrów. Obie koncepcje, czyli agencja bądź też holding, mają swoje plusy i minusy. Mam nadzieję, że zdecydujemy na posiedzeniu rządu, którą drogą mam podążać dalej – wskazał.

Minister zdradził, że – w jego ocenie – "najlepszym rozwiązaniem byłaby spółka akcyjna, która będzie zarządzana tak, jak holding". – Która będzie sprawniejsza, szybsza w podejmowanych decyzjach. Ku temu się bardziej skłaniam, choć oczywiście wiem, że i agencja rządowa, czy też departament w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, który będzie zarządzał majątkiem Skarbu Państwa - ma swoje racje bytu i jestem bardzo wyczulony na te wszystkie sygnały, które do mnie spływają w tej sprawie – uzasadnił.

Ministerstwo Skarbu Państwa wygaszone do końca roku

– Przyjęliśmy również uchwałę o likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa. Dzisiaj minister Jackiewicz przedstawił uchwałę, która pokazuje harmonogram wygaszania ministerstwa. Będzie ono funkcjonowało do końca tego roku, od stycznia jego obowiązki przejmie inny podmiot – mówiła podczas konferencji prasowej 26 lipca, premier Beata Szydło.

 

Źródło: polskieradio.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze