Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Jach: dobra współpraca z Polską jest także w interesie USA

JJ 21:01 22 stycznia 2021
Żołnierze polscy i żołnierze amerykańscyTwitter/@MON_GOV_PL
Gościem redaktora Piotra Nisztora w programie "Rozmowa ściśle jawna" na antenie TV Republika był dziś poseł PiS Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej. Polityk był pytany m.in. o to jak będzie teraz wyglądała współpraca między Polską a USA - zwłaszcza w zakresie obronności.

– Nie sądzę, że współpraca Polski z USA w jakikolwiek sposób się zmieni. Na pewno prezydent Biden będzie miał jakieś swoje zdanie, natomiast w moim głębokim przekonaniu linia współpracy, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa zewnętrznego, militarnego, będzie utrzymany - ocenił poseł Jach.

– To, że są u nas wojska amerykańskie, że na wschodniej flance zapewniony jest względny spokój i równowaga, jest w interesie takiego państwa jak USA, dla którego jesteśmy bardzo ważnym sojusznikiem - wskazał. 

– Zresztą Joe Biden także wypowiadał się, że pokój w tym regionie, zabezpieczenie interesów Sojuszu na wschodniej flance jest istotne i stanowi podstawy do tego, aby zakładać, że nasze relacje w tym zakresie zostaną utrzymane - podkreślił.

 

Źródło: TV Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze