Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

ISIS planuje zamachy z użyciem wirusa Sars-CoV-2? Groźby i szokujące oświadczenie!

JJ 19:58 10 kwietnia 2020
Pixabay, CC0
Terroryści z Al-Kaidy i tzw. Państwa Islamskiego przekazali światu zaskakujące przesłanie. Według nich, pandemia koronawirusa to „wojna” wypowiedziana przez Allaha. Dżihadyści zapowiedzieli także nowe zamachy… z wykorzystaniem wirusa Sars-CoV-2- podaje Katolicka Agencja Informacyjna.

Organizacje Fundacja na Rzecz Obrony Demokracji (FDD) oraz Grupa SITE Intel informują, że portale i kanały prowadzone przez dżihadystów niedawno upowszechniły orędzie kierownictwa Al-Kaidy w 4 językach. Jego tytuł w języku angielskim brzmiał: „Droga naprzód: porady w sprawie pandemii koronawirusa”. Oświadczenie jest skierowane przede wszystkim do mieszkańców państw zachodnich. 

Autorzy mówią o „kruchości” gospodarki globalnej i o bezrobociu, które – niczym tsunami – zalało Stany Zjednoczone i kraje europejskie. W swoim przesłaniu przywódcy Al-Kaidy wzywają świat zachodni do przyjęcia islamu, który przedstawiają jako „religię ukierunkowaną na higienę”. Wyznawców islamu wezwano natomiast do częstego mycia rąk.

– Ludzie świata zachodniego! Zobaczyliście na własne oczy siłę i moc Allaha, która przejawia się w niewidzialnym żołnierzu- piszą dżihadyści o pandemii koronawirusa. Z kolei ISIS zaapelowało do zwolenników i sympatyków, aby planowali nowe zamachy z użyciem wirusa. Jak dają do zrozumienia autorzy oświadczenia tzw. Państwa Islamskiego, zamachów mogą dokonywać już zarażeni terroryści.

Według analityków amerykańskich – pisze KAI – na razie trudno jest ocenić, czy islamscy bojówkarze zdołają wcielić te zbrodnicze plany w życie. Agencja podkreśla, że ISIS niemal zawsze próbuje wykorzystać wszelkie odkrycia do swoich celów, jednak najczęściej na groźbach wszystko się kończy.

 

Źródło: KAI

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze