Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Irlandia: Do 20 lipca obowiązek 14-dniowej kwarantanny

AKŁ 19:55 5 lipca 2020
PAP
Do tej pory irlandzki rząd planował, że obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdżających z krajów o niskim zagrożeniu epidemicznym zostanie zniesiony 9 lipca. Jednak w związku z obawami dotyczącymi ponownego wzrostu liczby zachorowań ten obowiązek zostanie utrzymany co najmniej do 20 lipca b.r.
Irlandia utrzyma obowiązek 14-dniowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających z zagranicy co najmniej do 20 lipca - powiedział w niedzielę minister transportu tego kraju Eamon Ryan.

Do tej pory irlandzki rząd planował, że obowiązek kwarantanny dla osób przyjeżdżających z krajów o niskim zagrożeniu epidemicznym zostanie zniesiony 9 lipca. Ryan w rozmowie ze stacją radiową Newstalk wyjaśnił jednak, że obawy związane z możliwym ponownym wzrostem liczby zakażeń w innych krajach skłoniły rząd do przesunięcia tej daty na później.

Zapowiedział, że albo 20 lipca, albo wcześniej zostanie opublikowania "zielona lista" krajów, z których można będzie przyjeżdżać bez obowiązku odbywania kwarantanny. Jak wskazał, na takiej liście znajdą się te kraje, w których wskaźniki zakażeń "są podobne albo lepsze od naszych".

Ponieważ Irlandia ma obecnie jeden z najniższych wskaźników nowych infekcji, sugeruje to, że irlandzka lista będzie krótsza niż ta opublikowania w piątek przez Wielką Brytanię, na której znalazło się 59 państw i terytoriów zależnych innych państw oraz 14 brytyjskich terytoriów zamorskich.

W Irlandii dotychczas wykryto 25 527 zakażeń koronawirusem, z czego 1741 zakończyło się zgonem. Jednak w ostatnich dwóch tygodniach dobowa liczba zmarłych rzadko kiedy przekracza trzy, zaś nowo wykrytych infekcji - 20. W niedzielę poinformowano, że w ciągu ostatniej doby nie było żadnego zgonu i stwierdzono 18 zakażeń.

Ryan powiedział też, że rząd rozważa po zniesieniu obowiązku kwarantanny dla niektórych krajów wprowadzenie jakiejś formy testów na obecność koronawirusa na lotniskach, ale nie wszyscy przyjeżdżający byliby im poddawani.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze