Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Irańskie dziennikarki odchodzą z pracy! Chodzi o zestrzelenie boeinga. "Wybaczcie mi te 13 lat, kiedy opowiadałam wam kłamstwa”

M.N. 18:43 14 stycznia 2020
Kadr z filmu z miejsca wypadku / twitter.com / @__Rakkaan
„Bardzo trudno było mi uwierzyć, że nasi ludzie zostali zabici. Wybaczcie mi, że zrozumiałam to tak późno. Wybaczcie mi te 13 lat, kiedy opowiadałam wam kłamstwa” – napisała na Instagramie Gellare Jabbari, prezenterka irańskiej państwowej stacji telewizyjnej IRIB.

W ślad Jabbari poszły też dwie inne dziennikarki IRIB. Zahra Khatami podziękowała za lata pracy, deklarując, że „już nigdy nie wróci do telewizji”. Z kolei Saba Rad stwierdziła, że w związku z zaistniałą sytuacją „nie może dłużej pracować w mediach”.

Od soboty w Teheranie i innych irańskich miastach trwają antyrządowe manifestacje. Irańczycy, którzy wcześniej nie kryli niezadowolenia wobec polityki Stanów Zjednoczonych i domagali się odwetu za zabicie gen. Kasema Sulejmaniego, teraz kierują oburzenie pod adresem irańskich władz. 

Boeing 737-800 ukraińskich linii UIA, odbywający regularny rejs z Teheranu do Kijowa, rozbił się w stolicy Iranu 8 stycznia. W katastrofie zginęło 176 osób, w tym 82 Irańczyków, 57 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców (dwóch pasażerów i dziewięcioro członków załogi), a także obywatele Szwecji, Afganistanu i Wielkiej Brytanii.

W sobotę Iran przyznał, że jego siły zbrojne "nieintencjonalnie" zestrzeliły ukraiński samolot w rezultacie "ludzkiego błędu". Wcześniej Teheran zaprzeczał jakoby ponosił odpowiedzialność za tragedię.

 

Źródło: tvp.info, THEGUARDIAN.COM

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze