Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Iran: Prezydent zezwolił władzom lokalnym na nakładanie ograniczeń w związku z Covid-19

D.Z. 17:12 26 września 2020
Ograniczenia w Iranie związane w koronawirusem. PAP
Prezydent Iranu Hasan Rowhani zezwolił w sobotę władzom prowincji tego kraju na nakładanie ograniczeń sanitarnych tam, gdzie to konieczne, aby powstrzymać szybki wzrost przypadków koronawirusa.
"Jesteśmy zmuszeni wzmocnić regulacje i nadzór, począwszy od stolicy kraju Teheranu" - powiedział Rowhani w telewizji państwowej.

Jak przekazał, rządowe biura grupy zadaniowej ds. koronawirusa w całym kraju wydadzą zalecenia dotyczące ograniczeń i tego, czy nakładać tygodniowe kwarantanny. Środki mogą obejmować "ograniczenie (funkcjonowania) lub zamknięcie" szkół, uniwersytetów, seminariów, meczetów, stołówek, obiektów sportowych i kulturalnych oraz salonów fryzjerskich. "Jeśli gubernatorzy prowincji uznają to za konieczne, centra te będą musiały zostać zamknięte na tydzień" - powiedział Rowhani.

Liczba ofiar śmiertelnych w Iranie z powodu koronawirusa wzrosła w sobotę o 172 do 25 394, a zdiagnozowanych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 o 3204 do 443 086 - poinformowała w telewizji rzeczniczka ministerstwa zdrowia Sima Sadat Lari.

Urzędnicy ds. zdrowia wyrazili zaniepokojenie wzrostem liczby infekcji i wezwali Irańczyków do przestrzegania protokołów zdrowotnych w celu kontrolowania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze