Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IPN zlikwiduje wszystkie sowieckie pomniki w Polsce?

dmc 9:15 29 września 2015
FLICKR/ CHRIS BROWN/ CC BY-SA 2.0
Instytut Pamięci Narodowej doprowadzi do likwidacji wszystkich sowieckich pomników z polskiej ziemi – informuje "Nasz Dziennik".

Gazeta podkreśla, że skandal wokół wypowiedzi rosyjskiego ambasadora przypomina o konieczności prowadzenia przez Polskę aktywnej polityki historycznej. W zeszłym tygodniu Siergiej Andriejew udzielił wywiadu TVN24 w którym obarczył Polskę za wybuch II wojny światowej. Dodał, że stosunki między naszymi krajami są najgorsze od 1945 r. CZYTAJ WIĘCEJ

Dr Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej mówi w rozmowie z "Naszym Dziennikiem", że Warszawa nie może reagować tylko przy każdym takim incydencie. – Potrzebne są działania państwa polskiego, aby przeciwdziałać tej propagandzie, która jest skierowana nie tylko pod adresem Polaków – dodaje.

Kamiński zapowiada też, że Instytut chce rozwiązać kwestię obecności radzieckich pomników w polskiej przestrzeni publicznej. – Ich celem nie było nawet oddawanie czci Armii Czerwonej, ale stawianie czytelnego znaku sowieckiej dominacji nad Polską – podkreśla historyk.

Źródło: Nasz Dziennik

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze