Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Inżynierowie Facebooka trafili na lukę w systemie zabezpieczeń. Hakerzy mogą mieć dostęp do nawet 50 milionów kont!

am 21:58 28 września 2018
FLICKR/SPENCER E HOLTAWAY/CC BY-SA 2.0
Facebook podał w piątek, że wykrył poważną lukę w swoim systemie zabezpieczeń. Według wstępnych statystyk, hakerzy przy wykorzystaniu funkcji "Wyświetl jako" włamali się na konta 50 milionów użytkowników.

O sytuacji powiadomił w piątek, 28 września Guy Rosen, wicedyrektor ds. zarządzania produktem Facebooka. W komunikacie przyznał, że inżynierowie wykryli poważną lukę w zabezpieczeniach systemu. Cyberprzestępcy mogli przez nią wykorzystywać w niepoprawny sposób funkcję "Wyświetl jako" (ang. "View as"), która pozwala użytkownikom zobaczyć, jak ich profil wygląda dla osób spoza kręgu ich znajomych. Podaje się, że ofiarą oszustwa mogło paść nawet 50 milionów użytkowników.

Rosen zapewnił jednocześnie w komunikacie, że Facebook podjął już środki w celu zwalczenia problemu i ochrony danych. Wystosowano już specjalne powiadomienia do władz.

Facebook podjął radykalny krok, resetując hasła 50 milionów zagrożonych kont. W celach zapobiegawczych postanowiono postąpić tak także z niemal 40 milionami innych kont, które również mogły być w ciągu ostatniego roku narażone na groźną lukę w funkcji "Wyświetl jako". Na dzień dzisiejszy, ok. 90 milionów osób musi bądź będzie musiało w najbliższym czasie ponownie zalogować się na swoje konto na Facebooku na każdym urządzeniu, którego używa. Po ponownym zalogowaniu się, otrzymają informacje o zdarzeniu w Aktualnościach.

Źródło: rp.pl, facebook.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze