Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Interwencja prezydenta Andrzeja Dudy ws. Polaka w śpiączce. Specjalne spotkanie

DW 18:04 17 stycznia 2021
Krzysztof Szczerskitwitter/Krzysztof Szczerski
Na polecenie prezydenta Andrzeja Dudy sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Krzysztof Szczerski spotka się z ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce w sprawie Polaka, który pozostaje w śpiączce w brytyjskim szpitalu.

- Na polecenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy jutro spotkam się z Panią Ambasador Wielkiej Brytanii Anną Clunes w sprawie Polaka w śpiączce znajdującego się w szpitalu w Plymouth - ogłosił Krzysztof Szczerski.

Sprawa dotyczy Polaka R.S., jego imię i nazwisko nie jest podawane do informacji publicznej ze względu na dobro rodziny.

Mężczyzna mieszkał w Wielkiej Brytanii od kilkunastu lat.

6 listopada 2020 roku doznał zatrzymania pracy serca na co najmniej 45 minut, w wyniku czego, według szpitala, doszło do poważnego i trwałego uszkodzenia mózgu.

Szpital w Plymouth wystąpił do sądu o zgodę na odłączenie aparatury podtrzymującej życie, na co zgodziły się mieszkający w Anglii żona i dzieci mężczyzny.

spt_670

Przeciwne są temu jednak mieszkające w Polsce matka i siostra, a także mieszkające w Anglii druga siostra mężczyzny i jego siostrzenica

15 grudnia ub.r. Sąd Opiekuńczy orzekł, że w obecnej sytuacji podtrzymywanie życia mężczyzny nie jest w jego najlepszym interesie i w związku z tym odłączenie aparatury podtrzymującej życie będzie zgodne z prawem.

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu ponownie nie przyjął skargi złożonej przez rodzinę mężczyzny, a to pozwala szpitalowi ponownie odłączyć podawanie mu pożywienia i wody.

Minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau zapewniał, że resort zrobił wszystko, co możliwe, by pomóc temu Polakowi.

Teraz działanie podjął prezydent Polski Andrzej Duda, który polecił Krzysztofowi Szczerskiemu spotkanie z ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

Źródło: KPRM

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze