Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW: przymrozki niemal w całym kraju

IO 18:12 3 kwietnia 2021
Zjawisko meteorologiczne może pojawić się w sobotę przed północą i trwać do godziny 8 w niedzielę.Fot. PAP/Mirosław Trembecki
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikował ostrzeżenie przed przymrozkami, których można się spodziewać na większości kraju w nocy z soboty na niedzielę. Przy gruncie temperatura może spaść do -7 stopni Celsjusza.

Według danych opublikowanych na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w nocy z soboty na niedzielę na większości kraju może dojść do przymrozków. Przy gruncie miejscowo temperatura może spaść do -7 stopni C.

Alert meteorologiczny dotyczy większości kraju, z wyjątkiem północno-wschodniej części Polski w okolicach Olsztyna i Białegostoku. Od Częstochowy w kierunku południowo-wschodniej granicy kraju przewidywane są także oblodzenia dróg i chodników. W terenach górskich m.in. w powiecie żywieckim, nowotarskim, tatrzańskim, nowosądeckim, spodziewane są opady śniegu.

Zgodnie z prognozami Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej, prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków szacowane jest na 70-90 procent, w zależności od regionu. Zjawisko meteorologiczne może pojawić się w sobotę przed północą i trwać do godziny 8 w niedzielę.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI: IMGW, pogoda, kraj


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze