Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW ostrzega przed porywistym wiatrem! Bądźcie ostrożni

M.N. 8:12 23 lutego 2020
pixabay.com
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla siedmiu powiatów województwa zachodniopomorskiego.

Chodzi o powiaty: kamieński, gryficki, kołobrzeski, koszaliński, sławieński, a także Świnoujście i Koszalin. Alert - jak podaje IMGW na stronie internetowej - obowiązuje do niedzieli do godz. 9. 

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. "Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - ostrzega IMGW.

Jednocześnie ostrzeżenie przed silnym wiatrem pierwszego stopnia obowiązuje - jak podano - dla 218 powiatów - m.in. na Pomorzu, w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, na Mazowszu, Lubelszczyźnie, Dolnym Śląsku i woj. opolskim.

W sobotę Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia przed silnym sztormem na południowo-wschodnim Bałtyku. W strefie brzegowej województwa pomorskiego wiatr południowo-zachodni skręcający na zachodni może osiągnąć w porywach od 10 stopni w skali Beauforta, a więc jego prędkość będzie wynosiła nawet 100 km/h.

 

Sztormowa pogoda na Bałtyku utrzyma się przynajmniej do niedzieli 23 lutego, do godzin popołudniowych.

Źródło: IMGW, PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI: wiatr, pogoda, IMGW


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze