Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW ostrzega przed opadami śniegu. Zagrożeniem jest też gołoledź

mm 12:45 7 lutego 2021
D. Jans/Unsplash.com
W województwach lubuskim, dolnośląskim, opolskim, świętokrzyskim i śląskim występują ciągłe, ale słabe opady śniegu. Na Podkarpaciu opady śniegu przeszły w marznące deszcze i powodują gołoledź – ostrzegł IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformował, że na terenie województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i śląskiego oraz miejscami podkarpackiego i łódzkiego występują ciągłe, ale słabe opady śniegu.

Większe natężenie opadów występuje w województwie lubuskim. Na krańcach południowych województwa podkarpackiego, w rejonie Leska, opady śniegu przeszły w marznące opady deszczu i powodują gołoledź.

W drugiej połowie dnia synoptycy IMGW przewidują opady o podobnym rozkładzie i natężeniu. Aktualnie słabym opadom śniegu na południu kraju towarzyszy okresami porywisty wiatr do 55 km/h (15 m/s).

Śnieżyce w Niemczech

Burze śnieżne i silne wiatry szalały dziś w północnych i zachodnich Niemczech, powodując zakłócenia w ruchu kolejowym i doprowadzając od soboty do ponad 220 wypadków drogowych. Według policji 28 osób odniosło obrażenia na oblodzonych drogach na zachodzie kraju.

Koleje niemieckie poinformowały, że główne trasy między Hamburgiem i Hanowerem, Berlinem i w kierunku zachodnim zostały odwołane z powodu zasp śnieżnych piętrzących się na torach i liniach energetycznych. Odwołano część połączeń kolejowych na wschodzie.

Niemieckie służby meteorologiczne DWD wezwały mieszkańców do pozostania w domach.

Źródło: PAP, IMGW

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze