Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IMGW informuje o załamaniu pogody. Możliwe przymrozki i opady śniegu

jm 20:49 12 kwietnia 2021
Mieszkańcy Pomorza oraz woj. zachodniopomorskiego, lubuskiego i zachodniej Wielkopolski mogą spodziewać się przymrozkówFot. PAP/Łukasz Gągulski
Opady śniegu w rejonach górskich i podgórskich mogą być intensywne. IMGW poinformował o przymrozkach na północnym-zachodzie kraju.

Z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że na Pomorzu, a także w woj. zachodniopomorskim i lubuskim tej nocy należy spodziewać się przymrozków. Miejscami na wskazanym obszarze prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -1 st., przy gruncie do -3 st. C.

Z kolei w Małopolsce, na Śląsku, a także na południu woj. opolskiego, dolnośląskiego i świętokrzyskiego popada śnieg. Intensywnie opady śniegu prognozowane są jednak tylko na południu Małopolski. Mogą one powodować miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 20 do 30 cm. W pozostałych miejscach, gdzie prognozowane są opady, będzie od 5 do 10 cm białego puchu.

IMGW prognozuje, że nocą nastąpi znaczne ochłodzenie. Na zachodzie temperatura spadnie poniżej zera. Utrzyma się w granicach od –1 do –2 stopni. Najchłodniej może być w woj. zachodniopomorskim, lubuskim, a nawet w części Wielkopolski. Pozostała część kraju - z wartościami dodatnimi. Najcieplej wciąż na wschodzie, ok. 8 stopni. W centrum od 5 do 7 stopni. W obszarach podgórskich, jak zwykle chłodno. Tam od –1 do –3 stopni.

W nocy należy się spodziewać opadów deszczu przechodzących w deszcz ze śniegiem, a ostatecznie śniegu. Na wschodzie - od Podlasia, przez Lubelszczyznę i Podkarpacie - będzie padał deszcz. W strefie od Olsztyna, Gdańska, poprzez Ostrołękę i Toruń, Kozienice i Kalisz aż po Katowice i Opole będziemy mieli opady deszczu ze śniegiem i samego śniegu.

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze