Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ilu sygnatariuszy listu do UE jest związanych ze służbami PRL? Prof. Cenckiewicz w punkt!

am 17:01 15 czerwca 2018
zdjęcie ilustracyjnepixabay.com
"3 lipca w Polsce wejdzie w życie ustawa o Sądzie Najwyższym, która ostatecznie zniesie w Polsce zasadę trójpodziału władzy i istotę demokratycznego państwa prawa" – wzywają autorzy pisma.

Sygnatariusze listu podkreślają, że "mechanizmy obrony państwa prawa w Polsce okazały się zbyt słabe". Jak dodają, pomimo protestów "partia rządząca kończy dzieło demontażu systemu trójpodziału władz, łamiąc wprost zapisy polskiej konstytucji".

"Będąc obywatelami Polski, czujemy się również obywatelami Europy, dlatego świadomi znaczenia wolnej, demokratycznej i praworządnej Polski w Unii Europejskiej, apelujemy do Komisji Europejskiej oraz do Rady Unii Europejskiej o pozostanie wiernymi podstawowym wartościom zapisanym w artykule 2 traktatu o Unii Europejskiej" – czytamy dalej w liście.

Prof. Sławomir Cenckiewicz celnie przypomniał przeszłość sygnatariuszy. Zaskakujące, jak dziś mogą podpisać się pod powyższym listem…

 

CZYTAJ WIĘCEJ: Takiej sytuacji jeszcze nie było! Kwaśniewski, Wałęsa, Komorowski, Sikorski i inni proszą UE o pomoc w obaleniu rządu polskiego!

Źródło: twitter.com

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze