Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ile zarobi Nowak na budowie ukraińskich dróg? "To może go szokować"

lml 15:36 25 października 2016
FLICKR.COM/Platforma Obywatelska RP/CC BY-SA 2.0
Na nieformalnym spotkaniu, minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelian, poinformował dziennikarzy ile zarobi Sławomir Nowak na budowie dróg na Ukrainie. Otóż były minister w rządzie Donalda Tuska zarobi... 10-12 tysięcy hrywien miesięcznie, co w przeliczeniu daje 1,5-1,8 tys. zł.

19 października premier Ukrainy Wołodymyr Hrojsman poinformował na Twitterze, że Sławomir Nowak został powołany na szefa Państwowej Agencji Dróg Ukrainy (Ukrawtodor), ukraińskiego odpowiednika naszej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Wczoraj Sławomir Nowak przyjął ukraińskie obywatelstwo.

Dziś Wołodymyr Omelan, minister infrastruktury Ukrainy, poinformował ile będzie zarabiał minister od "afery zegarkowej". – Nie jestem magiem, nie oczekujcie ode mnie cudów. Drogi nie budują się szybko. Potrzebna jest reforma systemu, by był bardziej przejrzysty - powiedział w rozmowie ze współpracownikami pełniący obowiązki szefa Ukrawtodoru (Państwowej Agencji Drogowej Ukrainy) Sławomir Nowak. Na razie Nowak na nowym stanowisku będzie zarabiał 10-12 tysięcy hrywien miesięcznie (1,5-1,8 tys. zł) – powiedział dziennikarzom na nieformalnym spotkaniu.

– Wynagrodzenie Nowaka to delikatna kwestia. Na razie sięgnie 10-12 tys. hrywien. To może go szokować. Powinniśmy znaleźć mechanizm, by pensja była wyższa – podkreślił minister, którego cytuje portal "Ekonomiczna Prawda".

 

Źródło: tvn24bis.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze