Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

I tak to powinno działać! Drakońska kara za skatowanie psa

kos 10:56 28 marca 2018
Sąd w USA wydał wysoki wyrok dla Radosława Cz., Polaka, który znęcał się nad swoim psem. Mężczyzna został skazany na 8 lat więzienia.

 

Mężczyzna został skazany na podstawie 12 zarzutów dotyczących okrucieństwa wobec zwierząt.

Do przestępstwa doszło w 2013 r. w  Quincy w Massachusetts. W miejscowym parku znaleziono rocznego pitbulteriera, który miał liczne złamania, ranę kłutą i uszkodzony język. Pies był wygłodzony. Sprawą zajęli się aktywiści broniący praw zwierząt, niestety suczka musiała zostać uśpionoa. 

Jak ustaliła policja nad psem znęcał się Radosław Cz. Według CBS Boston prokuratorzy wnioskowali o karę od 10 do 15 lat więzienia,  obrońca mężczyzny apelował o 4,5-5 lat pozbawienia wolności. Obrońca podkreślał, że Cz. był atakowany w areszcie. 

Ostatecznie sąd skazał mężczyznę na 8 lat więzienia. Cz. nie będzie mógł w przyszłości opiekować się żadnym zwierzęciem, zabroniono mu też wolontariatu, w ramach którego miałby zajmować się zwierzętami.

To nie pierwsze przestępstwo Polaka. Cz. został skazany na co najmniej 3 lata więzienia za kradzież 130 tys. dolarów starszej kobiecie, którą się opiekował.

 

Źródło: wprost.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI: areszt, USA, pies


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze