Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Honorowe obywatelstwo Warszawy dla Powstańca w jego 90-te urodziny. Apel do radnych!

M.N. 18:55 9 maja 2018
YouTube
Fundacja Reduta PWPW zwróciła się do klubu Radnych PiS o przychylenie się do inicjatywy, polegającej na przyznaniu Juliuszowi Kuleszy, żołnierzowi AK o ps. „Julek” honorowego obywatelstwa m. st. Warszawy.

Juliusz Kulesza to powstaniec warszawski, obrońca gmachu Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych i ostatni żyjący żołnierz oddziału bojowego PWB17S. 19 maja obchodzi 90 urodziny.
Fundacja Reduta PWPW wyszła z inicjatywą  nadania Kuleszy honorowego obywatelstwa Warszawy.

– 18 maja w Zamku Królewskim organizujemy jubileusz jego urodzin. Pan Juliusz jest znanym Varsavionistą, autorem wielu książek, ostatnia z nich „Sen o Rybakach”, która przedstawia dzieje ulicy Rybaki, jednej z przedwojennych ulic Warszawy, która praktycznie zniknęła z mapy współczesnej Warszawy. Juliusz Kulesza, powstaniec Warszawski jest osobą, która powinna być uhonorowana tym tytułem – mówi w rozmowie z niezalezna.pl Piotr Woyciechowski, prezes zarządu fundacji Reduta PWPW.

Fundacja Reduta PWPW zwróciła się m.in. do radnego Cezarego Jurkiewicza, przewodniczącego radnych klubu PiS z prośbą o pomoc, by rada miasta obywatelstwo honorowe przyznała. Pismo zostało wysłane pod koniec stycznia 2018 roku. Jak zapewnia nas Woyciechowski, do tej pory radni Jurkiewicz i Figura nie "ustosunkowali się do postulatu".

Juliusz Kulesza to polski grafik i pisarz, strzelec, uczestnik powstania warszawskiego. Jest autorem książek opowiadających o przeżyciach okupacyjnych i dokumentujących wydarzenia II wojny światowej.

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze