Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hołownia uderzył w zakup F-35. MON odpowiada: prosimy nie wprowadzać w błąd

M.N. 12:33 31 stycznia 2020
Szymon Hołownia / fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Za sztukę F-35 płacimy ponad 550 mln zł. I to bez offsetu, bez infrastruktury – napisał na Twitterze kandydat na prezydenta Polski Szymon Hołownia. Byłemu prezenterowi TVN odpowiedziało ministerstwo obrony.

Już dzisiaj w Dęblinie prezydent Andrzej Duda wraz z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem wezmą udział w uroczystym podpisaniu umowy na zakup 32 samolotów bojowych piątej generacji F-35.

 

Kandydat na prezydenta, były prezenter TVN Szymon Hołownia napisał na Twitterze, że wartość kontraktu z Lockheed Martin wynosi „17,7 mld zł”. „Za sztukę płacimy ponad 550 mln zł. I to bez offsetu, bez infrastruktury” – czytamy w jego wpisie. Kandydat dodał też, że Dania kupiła samoloty F-35 po negocjacjach za „ok. 345 mln zł”.

Na wpis Hołowni zareagowało Ministerstwo Obrony Narodowej. „Prosimy nie wprowadzać w błąd. 4,6 mld USD czyli wartość kontraktu obejmuje oprócz samolotów, m.in. szkolenia, wsparcie logistyczne i symulatory. Koszt jednego samolotu to ok. 87 mln USD. Podobną cenę płacą wszystkie państwa kupujące F-35 z tegorocznej serii” – czytamy.

Źródło: Twitter, tvp.info

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze