Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

HIT! Spurek: "Przyczyną kryzysu klimatycznego jest hodowla zwierząt"

A.N 15:59 15 grudnia 2019
Wikimedia
Sylwia Spurek nie daje za wygraną. Znana z wypowiedzi w obronie "gwałconych" krów, po raz kolejny próbowała wykreować się na autorytet medialny ws. ekologi. Swoje wynurzenia opublikowała w filmiku w serwisie You Tube.

– Środa w Brukseli to nadzwyczajna sesja Parlamentu Europejskiego, na której Frans Timmermans, wiceszef Komisji przedstawia swój Green Deal. Mój komentarz do tego planu już w weekend, ale jak wiecie dla mnie kluczowe jest, aby Komisja zaczęła dostrzegać, że jedną z najpoważniejszych przyczyn kryzysu, jest hodowla zwierząt, która negatywnie wpływa na jakość powietrza, wody, gleby, ale również wpływa na jakość życia i zdrowie ludzi – grzmiała Spurek.

– I wreszcie, nie ma mowy o poważnej polityce klimatycznej bez nowego otwarcia Komisji Europejskiej na prawa zwierząt. Uważam, że Unia musi stać się liderką w tym obszarze, musi pokazać jak nowoczesne państwa, organizacje, takie jak Unia, powinny gwarantować takie prawa. Na to zwracam szczególną uwagę w tej debacie – dodała.

Spurek  próbowała także zabłysnąć w kwestii zwalczania wirusa ASF. Posłanka wie już kto odpowiada za jego rozprzestrzenianie:

– Za rozprzestrzenianie się wirusa ASF odpowiada głównie władza publiczna – napisała na swoim Twitterze.

Lewicowa aktywistka sprzeciwia się także odstrzałowi dzików. Już wcześniej powiedziała, że "godność zwierząt, ochrona przed cierpieniem i ich prawo do życia powinny stać się naczelnymi wartościami UE!”

Do słów europosłanki o ASF odniósł się Bogdan Konopka, Główny Lekarz Weterynarii:

– Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że pani Spurek nie ma pojęcia o czym mówi. Polecam doszkolenie w tej kwestii – powiedział Bogdan Konopka w rozmowie z portalem telewizjarepublika.pl.

 

Źródło: Twitter/YouTube/media/ Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze