Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hiszpania: Odrzucenie wniosku o wotum nieufności dla Sancheza

IK 15:17 22 października 2020
Fot. PAP/EPA/BALLESTEROS / POOLPAP
Kongres Deputowanych, niższa izba parlamentu Hiszpanii, odrzucił w czwartek wniosek opozycyjnej prawicowej partii Vox o wotum nieufności dla centrolewicowego rządu Pedra Sancheza, oskarżanego o poważne zaniedbania w zarządzaniu kryzysem epidemicznym w kraju. Za wnioskiem głosowało 52 parlamentarzystów - przeciw 298.

Rozpoczętą w środę debatę zakończyło w czwartek po południu głosowanie w 350-osobowym Kongresie, w którym Sancheza poparło 298 deputowanych rządzącej koalicji, opartej na jego partii socjalistycznej (PSOE) i lewicowym bloku Unidas Podemos, a także posłów ugrupowań opozycji z wyjątkiem Vox.
Za odwołaniem Sancheza opowiedziało się tylko 52 posłów Vox. Żaden z deputowanych nie wstrzymał się od głosu.
Pomimo wcześniejszej surowej krytyki rządu ze strony posłów centroprawicowej Partii Ludowej (PP), to największe opozycyjne ugrupowanie w hiszpańskim parlamencie nie poparło wniosku o odwołanie Sancheza ze stanowiska.
W trakcie debaty szef PP Pablo Casado tłumaczył, że choć nie opowiada się za gabinetem Sancheza, to nie zamierza popierać wniosku partii Vox. Debatę w sprawie odwołania premiera nazwał “stratą czasu”.
W środę Hiszpania stała się pierwszym państwem Europy Zachodniej, w którym liczba potwierdzonych przez służby medyczne przypadków zakażenia koronawirusem przekroczyła 1 mln przypadków.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze