Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Hiszpania: byli wojskowi przyczyniają się do kreowania antyrządowych nastrojów

JD 14:51 4 grudnia 2020
Minister obrony Hiszpanii, Margarita Robles.PAP/EPA/Victor Lerena
Minister obrony Hiszpanii Margarita Robles udzieliła wywiadu dla rozgłośni Cadena Ser w którym poinformowała, że oficerowie w stanie spoczynku podejmują działania, mające na celu wzniecenie antyrządowych nastrojów w armii.

Przedstawicielka rządu Pedra Sancheza przekazała, że postawa byłych wojskowych powoduje wśród hiszpańskich demokratów poczucie wstydu” oraz potwierdziła informację na temat kierowania przez byłych wojskowych listów krytykujących rząd do zwierzchnika sił zbrojnych Hiszpanii króla Filipa VI.

- Te osoby wykorzystują dziś stanowiska, które kiedyś pełniły w armii. To tchórzostwo - powiedziała minister obrony Hiszpanii.

W trakcie wywiadu rozgłośnia zaprezentowała Robles wypowiedź Jorge'a Bravo ze Zjednoczonego Związku Hiszpańskich Wojskowych. Mężczyzna oświadczył, że nastroje antyrządowe nie dotyczą tylko oficerów w stanie spoczynku, ale w jednostkach wojskowych wciąż żywy jest duch frankizmu.

Margarita Robles potwierdziła, że skierowano do wymiaru sprawiedliwości doniesienie przeciwko grupie oficerów w stanie spoczynku. w W przechwyconych przez służby rozmowach mediów,  mówiono “o zamachu stanu oraz o egzekucjach”.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze